Ödüllerimiz | Cif Temizlik Treni

IPRA Golden World Award 
IPRA Certificate of Excellence


Şehirlerimiz De Evlerimiz Kadar Temiz Oldu

Ev temizlik ürünü Cif için hazırladığımız Cif Temizlik Treni Projesi  aralıksız 65 günlük  seferi ile  TCDD tarihine bir rekor olarak geçti

Tren, “ Hedefimiz Temiz Şehir" ve "Şehirlerimiz de evlerimiz kadar temiz olsun" mesajı ile Anadolu’da treninin geçtiği tüm bölgelerdeki  il ve ilçelere uğradı. Yaklaşık 5 bin kilometreyi bulan Cif Temizlik Treni Seferi'nde, TCDD'nin beş tarihi buharlı lokomotifi kullanıldı.

 Üç etapta gerçekleştirilen sefer sırasında, il ve ilçelere uğrayan Cif Temizlik Treni gittiği her yerde törenlerle karşılandı. Trenden inen “Cif Adamlar” il ve  ilçelerin önemli merkezlerini, meydanlarını, binalarını, heykellerini temizledi.

 “Cif Adamlar” her gittikleri şehirde numune ve broşürler dağıttı. Özel animasyon gösterilerinin yanı sıra, çiçekler ve ağaçlar dikerek, çevre düzenlenmesine de katkıda bulundu.  Cif Temizlik Seferi Projesi, bugün iletişim fakültelerinde örnek proje olarak öğrencilere sunuluyor.

greenactive PR , Cif Temizlik Treni  ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA’nın, Dünya Altın Ödülü’ne layık görüldü.